פנל סיום שנה עם המנהלים המנחים בפרקטיקום

פורסם: 20 ביולי 2017, 6:43 על ידי: Gil Glick Shimony   [ עודכן 20 ביולי 2017, 6:47 ]
לחיצות ידיים בפאנל

ביום 14.6.17 התקיים פנל סיום שנה עם המנהלים המנחים בפרקטיקום. נועם אורן - סטודנט שהשתתף בפרקטיקום ומסיים כעת את לימודיו - קרא את הדברים הבאים:
אם תעשו חיפוש בגוגל למילים "מערכת החינוך" בתוצאות תופיע שאלה "איך נראת מערכת החינוך?" והקישור יוביל לסטטיסטיקות מביכות שמרכז אדוה אסף, מעט יותר למטה, אתר דה מרקר עונה בעצמו לשאלה הזו וכותב "הכיתות צפופות, שכר המורים עדיין נמוך". בתחתית הדף, אתר מאקו מקנח בכותרת האופטימית "כך מערכת החינוך נטשה את מי שבאמת צריך אותה".
אם תסתכלו על הבמה תראו תמונה אחרת, תראו את מה שלא כותבים עליו בעיתן. אתם, ואני מרגיש שאני מייצג פה את כולם, אתם ההוכחה שאפשר אחרת, אתם האור עבורינו.
אז שלום לכולם, אני נעם אורן, "ההוא מהשורה הראשונה", ואני רוצה בשם כולנו להביע את תודתנו הגדולה אליכם.
תחילה בתור סטודנט, כסטודנטים הגענו כולנו לפה בשביל ללמוד ולהחכים אבל גם בשביל להרגיש, אתם אפשרתם זאת לנו. המפגשים היו פתוחים ומלמדים, למדנו מה לעשות ולפעמים איך לא לעשות, והבנו שגם אם זה לא מתאים ל"ציר תפקוד" כלשהו, זה עדיין מלמד ותורם רבות.
שנית, אני רוצה להודות לכם בתור מורה. העובדה שאתם נותנים כל כך הרבה מזמנכם ומהאנרגיה שלכם עבור קידום סטודנטים מהאקדמיה, מראה שאתם מנהלים ומנהלות אשר רואים בערכו של החינוך כראשון במעלה. כיף למורה אשר עובד תחתכם.
לסיום אני רוצה להודות לכם בתור אזרח. לצערי, הכותרות מהפתיחה, מתסכלות ככל שיהיו, הן אינן "פייק ניוז", ואכן מערכת החינוך אינה בשיאה. לכן אני גאה בתור אזרח לראות אנשים כמוכם בתוכה, כאלו אשר לוקחים אותה קדימה ומשאירים את השיח הקורבני לדינוזאורים של החדר מורים. כאלו אשר כולנו נשמח לראות בראשה של המערכת יום אחד.
בהזדמנות זו אני רוצה להודות גם לנאווה על ניהול הקורס, הסיורים והסנכרון עם המנהלים. יצרת קורס מלא ומכשיר עבור כולנו. וכמובן אודה גם לאנית וללטם, סילחו לי אם אני סוטה מנהלי האוניברסיטה ומשמיט את התארים האקדמיים הנלווים לשם, אני עושה זאת כדי לתאר את האווירה החמה והאישית שייצרתן כאן, ולא חס וחלילה מתוך חוסר כבוד, להפך. תודה רבה על כל ההשקעה, הדלת הפתוחה והיחס החם!
 יוליה חזרה ואמרה לנו במפגשים, "אני אוהבת את התפקיד שלי כי אני יכולה לעשות מה שאני רוצה" וזה מסכם הכל, לימדתם אותנו לאהוב את התפקיד, ולאהוב לעשות, ומצד שני עזרתם לנו להבין מה לעשות ואיך לעשות כשרוצים באמת. גם רוח וגם פרטיקה, אפשר לבקש יותר?? תודה רבה מכל הלב!