חדשות התכנית


ברכות חמות לד"ר לטם פרי-חזן על בחירתה לאקדמיה הצעירה הישראלית!

פורסם: 6 ביוני 2021, 23:32 על ידי: Gil Glick Shimony   [ עודכן 8 ביוני 2021, 3:43 ]

לטם פרי חזן

האקדמיה הצעירה הישראלית הוא גוף שמטרתו לשמש כחממה של רעיונות ויוזמות שימנפו את יכולות האקדמיה בישראל. היא מונה רק כ- 30 חוקרים מהשורה הראשונה בעולם, בעלי מחויבות לחיזוק המדע בישראל, ובעלי ידע אקדמי רב-תחומי המשולב ברצון לעשייה. החברים נבחרים על סמך מצוינות מחקרית ומעורבות חברתית ואקדמית.


ד"ר עדי ספיר זכתה במענק מחקר מקרן ליאון

פורסם: 10 במאי 2021, 3:51 על ידי: Gil Glick Shimony   [ עודכן 8 ביוני 2021, 3:43 ]

עדי ספיר

ברכות חמות לד"ר עדי ספיר מהמגמה לניהול מערכות חינוך על זכייתה במענק מחקר מקרן ליאון, בנושא "להיות מחנכת כיתה בבתי הספר היסודיים ועל יסודיים בישראל: ידע, פרקטיקה, זהות". המחקר בשיתוף עם ד"ר רוית מזרחי מסמינר הקיבוצים.

תלמידי האתמול - תלמידי המחר: שלושה גלים של רפורמות בעולם החינוך

פורסם: 9 במאי 2021, 3:24 על ידי: Gil Glick Shimony   [ עודכן 9 ביוני 2021, 7:18 ]

המשתתפים

המגמה לניהול מערכות חינוך אירחה את פרופ' עמי וולנסקי למפגש בנושא ספרו החדש: "תלמידי האתמול- תלמידי המחר: שלושה גלים של רפורמות בעולם החינוך". את המפגש הנחתה ד"ר לטם פרי-חזן.

פרופ' אנית סומך נכללה ברשימת 600 החוקרים המובילים בעולם בתחום החינוך

פורסם: 4 בינו׳ 2021, 1:31 על ידי: Gil Glick Shimony   [ עודכן 7 בינו׳ 2021, 0:32 ]

anit somech

בדירוג שפרסם ג'ון יואנידיס מסטנפורד של 100,000 המדענים המובילים בעולם מבחינת פרסומים וציטוטים, פרופ' אנית סומך מהתכנית לניהול מערכות חינוך, נכללה ברשימת 600 החוקרים המובילים בעולם בתחום החינוך. הדירוג בוצע על כ- 7 מיליון מדענים.


שי קציר הציג את מחקרו בנושא החינוך הממלכתי החרדי בכנסת

פורסם: 18 בנוב׳ 2020, 0:20 על ידי: Gil Glick Shimony   [ עודכן 17 בינו׳ 2021, 0:25 ]

צילום מהישיבה המוקלטת

ֿשי קציר הציג את מחקרו על החינוך הממלכתי החרדי בכנסת. הדיון התקיים בוועדת החינוך של הכנסת (ועדת משנה לחינוך דתי והתחדשות וזהות יהודית). כמו כן, המחקר סוקר בחומרים שהוגשו לחברי הוועדה על ידי מרכז המחקר והמידע של הכנסת.
שי קציר הוא דוקטורנט בתכנית לניהול מערכות חינוך. עבודת הדוקטורט שלו, בהנחיית ד"ר לטם פרי-חזן, עוסקת בשינויים בחינוך החרדי לבנים.

לחצו כאן לקישור לדיון בכנסת (בחלון חדש)

ד"ר לטם פרי-חזן תשתתף בפאנל המומחים של כנס דה-מרקר לחינוך

פורסם: 18 באוק׳ 2020, 1:17 על ידי: Gil Glick Shimony   [ עודכן 17 בינו׳ 2021, 0:25 ]

לוגו ועידת החינוך

אנו שמחים להזמינך להשתתף בוועידת החינוך השנתית של דה מרקר שתתקיים בשבוע הבא בימים שני-רביעי ה-19-21 באוקטובר בין השעות 16:00-17:30.
הוועידה תעסוק השנה באתגרים ובהזדמנויות החדשות של מערכת החינוך ומערכת ההשכלה הגבוהה, על רקע משבר הקורונה.
אוניברסיטת חיפה מצאה לנכון להעניק השנה חסות לוועידה, בשל החשיבות המיוחדת בקיומה בתקופה קריטית זו.
כידוע, אוניברסיטת חיפה ממלאת בגאווה רבה תפקיד מפתח בקידום אוכלוסיית הפריפריה וכמובן, האוניברסיטה מדורגת דרך קבע כמוסד האקדמי-מחקרי המוביל בתחום החינוך בישראל.
 בין פותחי הועידה נמנה גם נשיא האוניברסיטה, פרופ' רון רובין, וכן ד"ר לטם פרי חזן מהתכנית לניהול מערכות חינוך בפקולטה לחינוך, תשתתף בפאנל מומחים.

דיווח על מחקרה של ד׳׳ר לטם פרי-חזן בעיתון ׳׳הארץ׳׳

פורסם: 18 באוק׳ 2020, 1:14 על ידי: Gil Glick Shimony   [ עודכן 18 באוק׳ 2020, 1:15 ]

חרדים צועדים

כתבה שפורסמה בעיתון "הארץ" דיווחה על מחקרה של ד"ר לטם פרי-חזן  שבחן את ציות בתי הספר החרדיים לצווי הסגירה בגל הראשון של הקורונה. המחקר, שנערך בשיתוף עם ד"ר נטע ברק-קורן מהאוניברסיטה העברית, מראה כי המדינה לא אכפה את צווי הסגירה. המסקנה המרכזית שעלתה מהמחקר היא כי תהליך הסוציאליזציה המשפטית הוא דו־כיווני: המנהיגים הפוליטיים של החברה החרדית לימדו - שוב - את המדינה כי החרדים אינם כפופים לנורמות החלות על כלל האזרחים, ואילו המדינה לימדה את החרדים כי היא מוכנה לכופף עבורם את החוקים, אפילו כשמדובר בהגנה על חיי אדם. מהראיונות עם המנהלים שצייתו לצווי הסגירה עלו תפיסות מורכבות באשר למערכות היחסים בין משפט, מדע ודת ורבים מהם הביעו ביקורת על הרבנים.

את הכתבה ניתן לקרוא באתר עיתון "הארץ" וכן בקובץ המצ"ב.

ד׳׳ר שירי לביא התראיינה בתקשורת בנושא פתיחת שנת הלימודים בעולם בצל משבר הקורונה

פורסם: 2 בספט׳ 2020, 2:28 על ידי: Gil Glick Shimony   [ עודכן 17 בינו׳ 2021, 0:26 ]

שירי לביא

לקראת פתיחת שנת הלימודים, ד"ר שירי לביא מהחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך (התכנית לניהול מערכות חינוך) התראיינה במספר כלי תקשורת:

לחץ כאן להאזנה לראיון (בחלון חדש) בתכנית הבוקר של קלמן ליברמן ברשת ב', בנושא פתיחת שנת הלימודים בעולם בצל משבר הקורונה. על הפתרונות, המשמעויות, השונות - והדמיון בין מדינות.

לחץ כאן לצפיה בראיון ב-Ynet (בחלון חדש) בנושא החזרה ללימודים בעולם - בדגש על דנמרק, אוסטרליה וארה"ב.

כנס בינ"ל: אי (של) ודאות: גמישות והתמסרות, נוכחות ויוזמה

פורסם: 12 באוג׳ 2020, 2:23 על ידי: Gil Glick Shimony   [ עודכן 3 בספט׳ 2020, 1:13 על ידי Lotem Perry ]

גלים מתנפצים אל החוף


המרכז לחקר וטיפוח רוח האדם, אוני' חיפה, שמח להזמין אתכם להשתתף בכנס חינוך בינלאומי מקוון שייערך בתאריכים 18-20 באוגוסט ומיועד לאנשי חינוך ולקהל הרחב.

הכנס יעסוק באתגר המרכזי של התמודדות החינוכית עם אי ודאות וחוויה של כאוס.

החשיבה על אי הודאות היא לא רק "איך מתמודדים?" אלא בעיקר אילו איכויות כדאי שנטפח ונאמץ לנו (כאנשי חינוך) וגם אצל התלמידים, כדרך להפיק את המירב מאי הודאות?

האיכויות שנציע בכנס יכולות לייצר אי של ודאות בתוך הכאוס והן: גמישות והתמסרות, נוכחות ויוזמה.

הכנס הינו בינלאומי ויכלול הרצאות (חלקן באנגלית), דוגמאות ממקרי הצלחה, התנסויות וסדנאות שבהם תרכשו כלים קונקרטיים ליישום בפועל בחיים האישיים והמקצועיים שלכם בשילוב המשגות ומחקר וגם דרכים וכלים איך לטפח זאת אצל תלמידיכם.


הכנס יכלול הרצאות ושיחות אינטרנטיות עם מרצים ואנשי מקצוע בכירים מתחום החינוך, הטיפול והאימון מהארץ והעולם, כגון:

פרופ' אנדראס שלייכר, מנהל מחלקת החינוך ב OECD, אתם מוזמנים לצפות בפרומו מתוך ההרצאה בקישור כאן.

פרופ' פטרישיה ג'נינגס, University of Virginia, ארצות הברית, פרופ' מרק גרינברג, Pennsylvania State University, פנסלביניה, ארצות הברית, פרופ' קימברלי שונרט רייכל- University of British Columbia, קנדה

ועוד רבים מישראל (מהפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה, מהמרכז הבינתחומי בהרצליה, וממוסדות השכלה גבוהה נוספים).

שימו לב!!!!

בכל יום כל משתתף יקבל למייל את הקישורים להרצאות (מוקלטות מראש וניתן לצפות בהם בכל זמן שתרצו) וכן הצעה להצטרפות לשידור חי של הרצאות. בנוסף, בסוף כל יום יתקיים בשעות הערב מפגש סינכרוני עם פאנל מהמציגים באותו יום לדיון וחשיבה שיהיה פתוח להערות והצעות מהקהל.

השתתפות בכנס בתשלום של החל מ- 40 ש"ח לכל ימי הכנס
כל מי שיירשם יקבל בנוסף! חוברת עם כ – 200 רעיונות ליישום המתבססת על העשייה של הסטודנטים והסטודנטיות בקורס "טיפוח סביבה אכפתית ומיטיבה" שהתקיים באוניברסיטת חיפה באביב תשע"ט 2019 בהשראת תכני הקורסים ורעיונותיהם של המרצים בקורס.

להרשמה לחצו על הקישור כאן

דירוג גבוה לפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה במדד שנחאי היוקרתי

פורסם: 12 באוג׳ 2020, 2:21 על ידי: Gil Glick Shimony   [ עודכן 3 בספט׳ 2020, 1:13 על ידי Lotem Perry ]

חיצים כלפי מעלה

הפקולטה לחינוך דורגה במקום הראשון בארץ ובטווח המקומות 100-76 בעולם בלימודי חינוך.

 מדד שנחאי היוקרתי, המדרג את מיטב האוניברסיטאות בעולם על פי תחומי לימוד, דירג את אוניברסיטת חיפה בטווח מקומות 100-76 בלימודי החינוך בעולם ובמקום הראשון בארץ. בכך עקפה האוניברסיטה את כלל האוניברסיטאות הישראליות, וגם מוסדות אקדמיים מובילים בעולם, כגון, אוניברסיטת ייל, קיימברידג’ ואוקספורד.

פרופ’ רון רובין, נשיא האוניברסיטה: “המיקום הגבוה במגוון רחב של תחומים מעיד על הצלחתם של תהליכים פיתוח רבי-שנים … ואני בטוח שנמשיך ונכבוש יעדים נוספים. ללא צוותי המחקר וההוראה, על כלל גווניהם ותחומיהם, לא היינו מגיעים למקום שאליו הגענו. תודה לכם”.

יישר כוח!

 

לקריאת הידיעה המלאה לחץ כאן (בחלון חדש)

1-10 of 91